Konferencja pracodawców w Kolumbii – zatrudnienie osoby z niepełnosprawnością

Data dodania aktualności: 9 października 2019

 
Konferencja pracodawców w Kolumbii – zatrudnienie osoby z niepełnosprawnością

Październik dla osoby z niepełnosprawnością – doroczne październikowe spotkanie Hire Me SC dla pracodawców i przedsiębiorców w centrum Kolumbii.

W październiku obchodzony jest Narodowy Miesiąc Świadomości Zatrudnienia. Wydarzenie to szansa dla pracodawców i specjalistów ds. Zasobów ludzkich w całym stanie, aby połączyć się w jednym miejscu i zmobilizować niewykorzystaną siłę roboczą z Południowej Karoliny. Szczyt będzie się składał z mini sesji i dyskusji przy okrągłym stole, aby zagłębić się w korzyści płynące z zatrudniania osoby z niepełnosprawnością. Obrady obejmą wskazówki, jak skutecznie rekrutować osoby z niepełnosprawnością i utrzymywać dla nich sprzyjające środowisko pracy.

Sarah Nichols – dyrektor ds. Public relations i wydarzeń specjalnych w Able S.C. mówi: „Jedna piąta mieszkańców Południowej Karoliny to osoby z niepełnosprawnością, a 70% z nich jest bezrobotnych. Jeśli więc spojrzymy na naszą gospodarkę i niedobory siły roboczej, z którymi mamy obecnie do czynienia, mamy do czynienia z ogromną siłą roboczą, która jest gotowa i zdolna do pracy, jeśli da się jej taką możliwość”.

Organizatorzy twierdzą, że osoby z niepełnosprawnością często napotykają bariery w znalezieniu pracy zarobkowej. Czasami dzieje się tak z powodu mitów dotyczących postrzeganego ciężaru zatrudniania tych osób. Mity związane z zatrudnianiem dotyczą wysokich kosztów zatrudnienia, organizacji miejsca pracy i szkolenia pracownika z niepełnosprawnością. Jak podkreślają organizatorzy, koszta nie muszą być wysokie, a korzyści z zatrudnienia mogą znacznie je przewyższać.

Źródło: https://www.wistv.com/2019/10/01/people-with-disabilities-can-work-they-want-work-hire-me-sc-employer-summit-is-wednesday

Wróć do
listy artykułów
 

Zobacz również inne artykuły

Przedszkolaki wiele potrafią

Przedszkolaki wiele potrafią

Data dodania aktualności 16 października 2023

Kliknij i przejdź
do artykułu
Firma dla niepełnosprawnego

Firma dla niepełnosprawnego

Data dodania aktualności 13 października 2023

Kliknij i przejdź
do artykułu
Korzyści z własnego samochodu

Korzyści z własnego samochodu

Data dodania aktualności 10 października 2023

Kliknij i przejdź
do artykułu