Osoby z niepełnosprawnością w zawodach przyszłości

Data dodania aktualności: 15 listopada 2019

 
Osoby z niepełnosprawnością w zawodach przyszłości

Osoby z niepełnosprawnością często doświadczają dyskryminacji w procesach rekrutacji bądź też nie mogą podjąć pracy ze względu na ograniczenia fizyczne związane z chorobą. Rynek pracy podlega dynamicznym zmianom a w ostatnich latach stanowiska związane z pracą zdalną nie należą już do rzadkości. Rozwój technologii informatycznych pociągnął za sobą potrzebę tworzenia stanowisk pracy związanych głównie z pracą na urządzeniach elektronicznych. Technologie te stworzyły nowe możliwości zatrudnienia bez konieczności codziennego wychodzenia do pracy. Zawody związane z pracą przez Internet mogą być wielką szansą dla osób z niepełnosprawnością.

Copywirter, grafik, content manager czy tłumacz to zawody, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem i bywają określane mianem zawodów przyszłości. Praca zdalna może być równie efektywna i niezbędna co praca w standardowych warunkach zatrudnienia. Liczne projekty i przedsięwzięcia realizowane przez firmy i organizacje wymagają stałego wsparcia ze strony pracowników wymienionych zawodów i mogą być szansą na wymorzoną pracę dla osoby z niepełnosprawnością. Zapotrzebowanie na pracowników z umiejętnościami z branży informatycznej stale wzrasta. Coraz więcej młodych osób wybiera studia związane z informatyką. Praca w branży informatycznej najczęściej nie wymaga od pracownika obecności w biurze, a pracodawcy coraz chętniej zgadzają się na zatrudnienie w trybie home-office. Osoby z niepełnosprawnością zyskują więc ogromną szansę na zyskanie zatrudnienia i rozwój osobisty.

Młode osoby z niepełnosprawnością mogą świadomie pokierować swoją karierą zawodową wybierając kierunki zapewniające możliwość wyboru trybu pracy dostosowanej do ich możliwości jednocześnie nie rezygnując z rozwoju. Dodatkowo, kształcenie młodych niepełnosprawnych w kierunku zawodów związanych z pracą zdalną może okazać się szansą na zwiększenie ich samodzielności, poprawę sytuacji materialnej oraz zmniejszać ryzyko wykluczenia społecznego.

Źródło: https://www.money.pl/gospodarka/osoby-z-niepelnosprawnoscia-w-zawodach-przyszlosci-6438262244178049a.html

Wróć do
listy artykułów
 

Zobacz również inne artykuły

Przedszkolaki wiele potrafią

Przedszkolaki wiele potrafią

Data dodania aktualności 16 października 2023

Kliknij i przejdź
do artykułu
Firma dla niepełnosprawnego

Firma dla niepełnosprawnego

Data dodania aktualności 13 października 2023

Kliknij i przejdź
do artykułu
Korzyści z własnego samochodu

Korzyści z własnego samochodu

Data dodania aktualności 10 października 2023

Kliknij i przejdź
do artykułu