Poznajmy się

Osoba z niepełnosprawnością w pracy
 

Osoby z niepełnosprawnością coraz częściej poszukują pracy, która da im niezależność i pozwoli się rozwijać. W poniższym filmie poznacie Anię, która opowie o swojej ścieżce do zatrudnienia i pracy, którą wykonuje pomimo niepełnosprawności.

Jak znaleźć pracę jako niepełnosprawny?

Podjęcie pracy jako osoba z niepełnosprawnością często wydaje się trudne i jest źródłem wielu obaw. Warto wiedzieć jak odpowiednio przygotować się do poszukiwania pracy i jak wybrać pracę odpowiednią do potrzeb i możliwości. W poniższym filmie znajdziecie rady Ani, pracowniczki z niepełnosprawnością.

Praca zdalna szansa dla niepełnosprawnych

Praca zdalna stwarza możliwości zaistnienia osobom niepełnosprawnym na rynku pracy i powrotu bądź rozpoczęcia aktywności zawodowej. W poniższym filmie znajdziecie kilka wskazówek na temat tego jak wykorzystać możliwości płynące z pracy zdalnej

Równe szanse
 

Zatrudnienie pracownika z niepełnosprawnością budzi wiele obaw, jednak często są one bezpodstawne. W poniższym filmie znajdziecie historię pracodawcy zatrudniającego osoby z niepełnosprawnością oraz wypowiedzi niepełnosprawnego pracownika na temat tego, dlaczego niepełnosprawność nie powinna wykluczać na rynku pracy.

Jan Szuster – historia

Dziś chcielibyśmy podzielić się z Wami historią wyjątkowego wynalazcy, któremu na drodze w realizacji zawodowej stanęła niepełnosprawność – obejrzyjcie film i sprawdźcie jak osoba niewidoma może projektować nowe rozwiązanie technologiczne i przesuwać kolejne granice podążając za swoją pasją.
Pamiętajcie, że już dziś można skorzystać z ekosystemu na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu wieku lub niepełnosprawności i skorzystać z naszego E-niezbędnika na stronie lub w aplikacji mobilnej https://stopbarierom.pl/e-niezbednik/

Jan Szuster – dobre rady

Projektowanie nowych rozwiązań, tworzenie oprogramowania czy astronomia to tylko kilka z dziedzin w których mogą realizować się osoby niewidome – obejrzyjcie film z poradami Jana, niewidomego wynalazcy, na temat możliwości rozwoju w nauce dla osób z niepełnosprawnościami.
Więcej informacji i porad dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu wieku lub niepełnosprawności znajdziecie w naszym E-niezbędniku https://stopbarierom.pl/e-niezbednik/