Poznajmy się

Historia Piotra Żeglarza

Czy można pływać po nieznanych wodach i przeżywać codziennie niesamowite przygody będąc ociemniałym? Historia Piotra to wspaniały przykład pokazujący, że ograniczenia często są tylko w naszych głowach. Poznajcie historię niewidomego żeglarza.

Historia Piotra

Dysfunkcja wzroku towarzyszy mu niemalże od urodzenia, ale nigdy nie powstrzymała go przed realizowaniem swoich pasji. Zobaczcie historię Piotra, osoby niewidomej, pracownika warsztatu blacharsko-lakierniczego, mechanika samochodowego, żeglarza i muzyka.

Piotr technologia a niewidomi

Dynamiczny rozwój technologii oferuje osobom z niepełnosprawnościami niezliczone możliwości. Jak radzi Piotr, wystarczy pielęgnować w sobie ciekawość i poznawać nowe rozwiązania, które przybliżą nas do celu.

Historia Alana

Alan studiuje, pracuje i poświęca się swoim pasjom. Niepełnosprawność nie powstrzymuje go przed realizacją swoich marzeń, ale jak podkreśla, wiele go nauczyła. Poznajcie historię Alana i jego barwną drogę do lepszego życia.

Praca Alana

Osoba z niepełnosprawnością może wykonywać różne zawody i spełniać się społecznie. Ten film jest na to idealnym dowodem. Poznajcie historie Alana, który nie tylko pracuje, ale w pełni świadomie kieruje swoją ścieżką rozwoju osobistego i zawodowego.

Niepełnosprawność Alana

Czym jest niepełnosprawność dla osoby na wózku? Historia Alana to jeden z wielu przykładów tego, że niepełnosprawność jest tylko cechą i nie musi określać osoby ani być przyczyną jej wykluczenia. Poznaj Alana a zobaczysz świat z perspektywy osoby z niepełnosprawnością, i już na zawsze zmienisz swoje myślenie.

Wynalazki dla niewidomych

Jan jest naukowcem, wynalazcą i twórcą nowych technologii. Niepełnosprawność nie tylko nie ograniczyła go w pracy ale pomogła mu w projektowaniu nowych rozwiązań. Zobaczcie historię powstawania nowych technologii dedykowanych osobom z niepełnosprawnościami tworzoną przez osobę niewidomą.

Jan Szuster – historia

Dziś chcielibyśmy podzielić się z Wami historią wyjątkowego wynalazcy, któremu na drodze w realizacji zawodowej stanęła niepełnosprawność – obejrzyjcie film i sprawdźcie jak osoba niewidoma może projektować nowe rozwiązanie technologiczne i przesuwać kolejne granice podążając za swoją pasją.
Pamiętajcie, że już dziś można skorzystać z ekosystemu na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu wieku lub niepełnosprawności i skorzystać z naszego E-niezbędnika na stronie lub w aplikacji mobilnej https://stopbarierom.pl/e-niezbednik/

Jan Szuster – dobre rady
 

Projektowanie nowych rozwiązań, tworzenie oprogramowania czy astronomia to tylko kilka z dziedzin w których mogą realizować się osoby niewidome – obejrzyjcie film z poradami Jana, niewidomego wynalazcy, na temat możliwości rozwoju w nauce dla osób z niepełnosprawnościami.
Więcej informacji i porad dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu wieku lub niepełnosprawności znajdziecie w naszym E-niezbędniku https://stopbarierom.pl/e-niezbednik/

Osoba z niepełnosprawnością w pracy
 

Osoby z niepełnosprawnością coraz częściej poszukują pracy, która da im niezależność i pozwoli się rozwijać. W poniższym filmie poznacie Anię, która opowie o swojej ścieżce do zatrudnienia i pracy, którą wykonuje pomimo niepełnosprawności.

Jak znaleźć pracę jako niepełnosprawny?

Podjęcie pracy jako osoba z niepełnosprawnością często wydaje się trudne i jest źródłem wielu obaw. Warto wiedzieć jak odpowiednio przygotować się do poszukiwania pracy i jak wybrać pracę odpowiednią do potrzeb i możliwości. W poniższym filmie znajdziecie rady Ani, pracowniczki z niepełnosprawnością.

Praca zdalna szansa dla niepełnosprawnych

Praca zdalna stwarza możliwości zaistnienia osobom niepełnosprawnym na rynku pracy i powrotu bądź rozpoczęcia aktywności zawodowej. W poniższym filmie znajdziecie kilka wskazówek na temat tego jak wykorzystać możliwości płynące z pracy zdalnej

Równe szanse

Zatrudnienie pracownika z niepełnosprawnością budzi wiele obaw, jednak często są one bezpodstawne. W poniższym filmie znajdziecie historię pracodawcy zatrudniającego osoby z niepełnosprawnością oraz wypowiedzi niepełnosprawnego pracownika na temat tego, dlaczego niepełnosprawność nie powinna wykluczać na rynku pracy.