Jak otrzymać środki na montaż windy?

Data dodania aktualności: 8 października 2019

 

Istnieje możliwość przyznania dofinansowania z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie do podnośnika dźwigowego (platformy) w wysokości:
– 60% kosztów, jednak nie więcej niż 18 000 zł, w domu jednorodzinnym,
– 40 % kosztów, jednak nie więcej niż 12 000 zł, w budynku wielorodzinnym, tj. spółdzielnia mieszkaniowa, wspólnota mieszkaniowa.

W pierwszej połowie roku dofinansowania będą przyznawane dla osób niepełnosprawnych w wieku do 16 lat (przy czym rozpatruje się dostosowanie pod kątem potrzeb wynikających z problemów w poruszaniu się oraz wieku wnioskodawcy) oraz osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności, których niepełnosprawność ruchowa i neurologiczna w bardzo dużym stopniu utrudnia poruszanie się.

W drugiej połowie roku dofinansowania mogą być przyznawane dla osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, których niepełnosprawność ruchowa i neurologiczna w dużym stopniu utrudnia poruszanie się.
Pozytywne rozpatrzenie wniosku jest poprzedzone wizją lokalną wykonaną przez pracowników Działu, na której ustalone zostają potrzeby wnioskodawcy w zakresie likwidacji barier architektonicznych.

Wróć do
listy artykułów
 

Zobacz również inne artykuły

Przedszkolaki wiele potrafią

Przedszkolaki wiele potrafią

Data dodania aktualności 16 października 2023

Kliknij i przejdź
do artykułu
Firma dla niepełnosprawnego

Firma dla niepełnosprawnego

Data dodania aktualności 13 października 2023

Kliknij i przejdź
do artykułu
Korzyści z własnego samochodu

Korzyści z własnego samochodu

Data dodania aktualności 10 października 2023

Kliknij i przejdź
do artykułu