Rehabilitacja

Rehabilitacja – informacje ogólne Dofinansowania Turnusy rehabilitacyjne

Spis treści:

W jakiej formie realizowane są zajęcia regionalne aktywnej rehabilitacji dla dzieci? Dla kogo przeznaczone są regionalne zajęcia aktywnej rehabilitacji? Gdzie znajduje się siedziba Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych? Jak skorzystać z rehabilitacji leczniczej po urazie nogi? Czy warto kupować sprzęt rehabilitacyjny przez Internet? Gdzie uzyskać dofinansowanie zakup wózka elektrycznego?

W jakiej formie realizowane są zajęcia regionalne aktywnej rehabilitacji dla dzieci?

Zajęcia regionalne aktywnej rehabilitacji dla dzieci realizowane są w formie gier i zabaw ruchowych.

Dla kogo przeznaczone są regionalne zajęcia aktywnej rehabilitacji?

Zajęcia aktywnej rehabilitacji przeznaczone są przede wszystkim dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim w wyniku doznanego urazu rdzenia kręgowego, ale także osób z innymi urazami i chorobami, w wyniku których konieczne jest używanie wózka.

Gdzie znajduje się siedziba Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych?

Główna siedziba Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych znajduje się w Warszawie przy al. Jana Pawła II, 00-828 Warszawa

Jak skorzystać z rehabilitacji leczniczej po urazie nogi?

Żeby skorzystać z rehabilitacji leczniczej należy wziąć skierowanie od lekarza rodzinnego do lekarza ortopedy. Lekarz zleci odpowiednie badania i skieruje na rehabilitację.

 

Czy warto kupować sprzęt rehabilitacyjny przez Internet?

Nie – lepiej jeśli sprzęt będzie prezentowany bezpośrednio u klienta. Można wtedy sprawdzić jego parametry oraz czy jest dobrze dopasowany do potrzeb użytkownika.

Gdzie uzyskać dofinansowanie zakup wózka elektrycznego?

Dofinansowanie na zakup wózka elektrycznego można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie właściwym dla miejsca zamieszkania. Tam można składać odpowiednie wnioski.