Aplikacja E-niezbędnik

 

Aplikacja telefoniczna e-niezbędnik stanowi kontynuację internetowego e-niezbędnika dla osób z niepełnosprawnością, który powstał w ramach informacyjno-edukacyjnej kampanii STOP Barierom. Projekt miał charakter ogólnopolski a jego celem było poruszenie dostępności usług dla osób niepełnosprawnych w przestrzeni publicznej i komercyjnej.

Narzędzie zawiera przydatne i praktyczne informacje dotyczące przywilejów i ulg jakie przysługują w Polsce osobom z niepełnosprawnością, ich rodzinom i opiekunom. Celem aplikacji jest ułatwienie wszystkim tym osobom pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym.

W aplikacji można znaleźć m.in. informacje dotyczące otrzymania orzeczenia o niepełnosprawności lub orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Dowiedzieć się czym jest renta socjalna, a czym zasiłek pielęgnacyjny i dodatek pielęgnacyjny. Ponadto można uzyskać informacje jak zdobyć dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – w zakresie likwidacji barier architektonicznych, barier w komunikowaniu się, czy uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych.

Aplikacja e-niezbędnik podpowie również jakie ulgi i uprawnienia przysługują osobom z niepełnosprawnością w transporcie, jak wyglądają ulgi paszportowe czy muzealne. Ponadto w aplikacji e-niezbędnik znalazły się kontakty do instytucji państwowych, takich jak chociażby pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych lub Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wszystko po to, aby w szybki i prosty sposób zgromadzić najbardziej przydatne informacje w jednym miejscu.

Tym co wyróżnia aplikację e-niezbędnik jest funkcjonalność i łatwość obsługi. Wszystkie treści zostały podzielone hasłowo na konkretne działy, co umożliwia intuicyjne poruszanie się po aplikacji i szybkie znalezienie poszukiwanych treści. Sama instalacja jest również bardzo prosta. Wystarczy pobrać ją ze sklepu App Store lub Google Play, bądź zeskanować podane niżej QR kody.

Zachęcamy do korzystania i dzielenia się opiniami na temat narzędzia!

E-niezbędnik. Świadomość możliwości

Aplikację “E-niezbędnik” można pobrać z App Store lub Google Play.

Poierz z Google Play Poierz w App Store

Lub zeskanuj właściwy kod z ekranu

QR kod Google Play

Google Play

QR kod App Store

App Store

Osoba na wózku inwalidzkim i telefon z uruchomioną aplikacją E-niezbędnik