Aplikacja E-niezbędnik i E-niezbędnik Niepełnosprawni w czasie pandemii

 

Aplikacje telefoniczne E-niezbędnik oraz E-niezbędnik Niepełnosprawni w czasie pandemii stanowią kontynuację internetowego e-niezbędnika dla osób z niepełnosprawnością, który powstał w ramach ogólnopolskiej kampanii STOP Barierom. Celem projektu jest wspieranie dostępności usług dla osób niepełnosprawnych w przestrzeni publicznej i komercyjnej, a także ich aktywizacja zawodowa.

Obecnie istnieje możliwość pobrania aplikacji w dwóch wersjach: „E-niezbędnik” oraz „E-niezbędnik – niepełnosprawni w czasie pandemii”.

Aplikacja „E-niezbędnik” to praktyczne kompendium wiedzy dla osób z niepełnosprawnością, ich rodzin i opiekunów. Narzędzie zawiera informacje dotyczące wszystkich przysługujących im w Polsce świadczeń, ulg i przywilejów oraz wyjaśnienie procedur związanych z ich uzyskaniem. Co ważniejsze, aplikacja posiada również sekcję dotyczącą koronawirusa i wszelkich, niezbędnych informacji, jakie są z nim związane. Partnerem strategicznym projektu jest PKO Bank Polski.

E-niezbędnik. Świadomość możliwości

Aplikację “E-niezbędnik” można pobrać z App Store lub Google Play.

Poierz z Google Play Poierz w App Store

Lub zeskanować właściwy kod z ekranu

QR kod Google Play

Google Play

QR kod App Store

App Store

Osoba na wózku inwalidzkim i telefon z uruchomioną aplikacją E-niezbędnik
 

Mobilna aplikacja „E-wademekum osoby z niepełnosprawnością” to poradnik dla dorosłych osób z niepełnosprawnością, niepełnosprawnych dzieci oraz rodzin i opiekunów. Można w niej znaleźć przydatne informacje dotyczące zniżek, świadczeń i ulg jakie przysługują osobą z niepełnosprawnością w Polsce.

E-wademekum osoby z niepełnosprawnością

Aplikację “E-wademekum osoby z niepełnosprawnością” można pobrać z App Store lub Google Play.

Poierz z Google Play Poierz w App Store

Telefon z uruchomioną aplikacją E-wademekum osoby z niepełnosprawnością